Manuální lymfodrenáž (manuální mízní drenáž) je prováděna u pacientů u kterých je indikována porucha lymfatického systému, lze ji ale provádět nejen z léčebných důvodů. Je velmi oblíbena a často využívána k redukci celulitidy, otoků a regeneraci pokožky díky dobrým účinkům na kůži a podkoží. Dokáže také ulevit a zkrátit dobu léčby např. u výronů kloubů, zlomenin, chirurgických zákroků, pooperačních stavech. Velmi dobře napomáhá detoxikaci organismu.

Už název napovídá, že celý proces manuální lymfodrenáže je prováděn ručne. Je to z důvodu, aby terapeut byl po celou dobu výkonu v lepším kontaktu s pokožkou pacienta. Díky tomu je schopný lépe identifikovat místa, na která je nutné se zaměřit více. Díky jemným hmatům, které jsou pro manuální mízní drenáž velice důležité se nepoužívají žádné prostředky jako jsou oleje apod. Lymfodrenáž má své důležité postupy k dosažení ideálních výsledků.

Podstatou lymfodrenáže je pomáhat organismu aktivovat vlastní obranný systém k jeho posílení a podporuje odtok lymfy ke sběrným lymfatickým uzlinám.

Indikace

  • kosmetické důvody – celulitida, masáž obličeje
  • zdravotní důvody – detoxikace organismu, lymfedém,lipedém, zvýšení imunity

Kontraindikace

  • akutní záněty žil, otoky způsobené selháváním srdce nebo ledvin (pouze pod dohledem lékaře), mixedém (štítná žláza), akutní zánětlivá onemocnění, onkologická onemocnění (+ 2 roky po ukončení léčby), menstruace (relativní kontraindikace)

Kontaktujte nás

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

Před odesláním opište bezpečnostní kód:
captcha