Děkujeme všem pacientům za jejich přízeň i názory, které Nám píší.

Zkušenosti našich klientů s výživovým poradenstvím

„ Mnohokrát jsem se snažila změnit způsob stravování tak, abych zhubla a udržela si pak váhu.
Po přechodu jsem hodně přibrala a nedařilo se mi zhubnout. Zhoršily se bolesti kloubu a veškeré sportovní aktivity mně unavovaly.  Pomalu jsem se svou váhou začala smiřovat a ztrátu aktivity omlouvat věkem.
Nabízená služba stravovací poradkyně v Arcusu paní Řihákové mě zaujala. Když mi masérka vykládala o dobrých výsledcích některých klientek, tak jsem se odhodlala i já k návštěvě stravovací poradkyně. Byla jsem příjemně překvapená, že se nejedná o dietu, jaké jsem již dříve znala, ale o změnu způsobu stravování. Snažila jsem se důsledně dodržovat pokyny, inspirovala jsem se jídly, které mi poslala pí. Řiháková a vymýšlela nová jídla. Poznala jsem nezvyklé přílohy (pohanku, kuskus, bulgur…) a bílkoviny (šmakoun, tofu).
Následné návštěvy u poradkyně potvrdily, že cesta je správná a výsledek se dostavil velmi rychle. První pocit byl příliv pozitivní energie a zvýšená aktivita. Zmizela únava a mně začalo bavit vařit nová jídla. Během 3 měsíců jsem zhubla cca 5 kg, což byl můj první cíl. Netrpím hladem ani zácpou. Jediný problém mám s tím, abych se nezapomněla zase najíst J.
Známí si okamžitě všímají pozitivní změny a ptají se, jak se mi podařilo zhubnout a přitom nevypadat unaveně a přepadle.
Jsem moc vděčná za to, že díky skvělému nápadu firmy Arcus, který tuto službu poskytuje svým klientkám za symbolickou cenu, jsem získala zase štíhlou postavu a chuť do aktivního trávení spousty volného času v důchodu.“

Vděčná klientka Lydie Löwová

„ Dlouhou dobu jsem přemýšlel o změně životního stylu, ale ani s pomocí odborné literatury se mi tento záměr nedařilo realizovat. A jelikož  nový životní styl začíná u správné výživy, navštívil jsem výživovou poradkyni, kde se mi dostalo mnoho cenných rad, nástin „přelomového“ jídelníčku a odborné vedení. Výsledek mého snažení je úžasný. Daleko větší psychická i fyzická aktivita, větší chuť do života a v neposlední řadě výrazný úbytek tělesné váhy. Pokud chcete prospět svému životnímu stylu a celkové vizáži, určitě navštivte společnost Arcus, kde Vám paní Řiháková bude velmi dobrou a příjemnou průvodkyní celým ozdravným procesem. “

Spokojený klient Jaroslav Jahoda

„Moje poznatky při dodržování zdravé výživy jsou, mírně řečeno, šokující. Byla jsem zvyklá jíst zdravé potraviny (luštěniny, obiloviny, ryby, hodně zeleniny, dostatek tekutin atd.) Nejedla jsem bůček, sádlo, smažené řízky apod. a přitom jsem celý život válčila s váhou. Nevěřila jsem, že stačí zdravé potraviny jenom trochu jinak seřadit, například ovoce jíst ráno a ne večer a ejhle, váha jde dolů. Další moje překvapení bylo zvýšit porce (jedla jsem poměrně málo), místo 3x denně jíst 5x a váha jde opět dolů. Ono nejde ani tak o váhu (i když  je to velice příjemný bonus) jako o to, že se cítím báječně lehce a mám daleko víc energie, než jsem mívala, zkrátka se cítím výborně.

Petro děkuji Vám“

Mirka Cvrkalová

Celý život jsem byla hubená a mohla jsem sníst vše, na co jsem dostala chuť. Když jsem před 8 lety onemocněla a zůstala v invalidním důchodu, začala jsem přibírat.  Hlavně po zimě mi zůstávala kila nahoře. Chtěla jsem zhubnout, abych se dostala do oblečení, které mi bylo malé a taky, abych mohla lyžovat.

Zašla jsem v únoru na přednášku a dostala jsem od paní Řihákové jídelníček, který se mnou probrala. Všechno jídlo jsem si poctivě vážila, kombinovala a jedla. Bylo toho ale všeho moc. Nebyla jsem zvyklá jíst tolik jídla. Měla jsem pocit, že nedělám nic jiného, než že jím 5x denně a piji 3 litry vody. Za 4 měsíce jsem zhubla 8 kg a to hlavně z tuku. Vždycky jsem si myslela, že když budu někdy hubnout, budu u toho mít hlad a že to nezvládnu.  Ale je to fajn, hlad nemám, cítím se dobře, do oblečení se vejdu a snad mi půjde i to lyžování. Naučila jsem se kombinovat sacharidy, bílkoviny, ovoce i zeleninu. Stále ale nahlížím do jídelníčku. Sem tam si dám dobrou buchtu, cukroví, vepřo-knedlo a nic se neděje. Když mám chutě, čtvereček čokolády mi úplně stačí. Dříve jsem večer u televize snědla balíček brambůrek,  nebo celou čokoládu. Dnes mě to ani nenapadne.  Je to skladbou jídla.

Prostě úžasné!

Jarmila Glozarová  61 let