Vážení pacienti,

V případě telefonátů v odpoledních hodinách od 15:30 – objednání, přeobjednání, zrušení termínu(ů) využijte kontakt níže :

+420 777 949 654 i SMS nebo oslezak@arcus-lymfo.cz

Tímto bych Vám rád všem poděkoval za Vaší dosavadní přízeň a přejeme zdárné přežití tohoto těžkého období, které snad co možná nejdříve pomine.

ARCUS TEAM 

Nestátní zdravotnické zařízení ARCUS Brno

Webové stránky jsou prozatím  v testovacím provozu a text postupně doplňujeme. některé kontakty jsou v tuto chvíli zatím nedostupné z důvodu rozšiřování pracoviště.

  • Všechny dostupné informace, které jsou zde již dostupné se měnit nebudou a můžete s nimi do budoucna počítat. Jakékoli jiné dotazy zodpovíme přes :
  • dotazový formulář z jakékoliv stránky našeho webu
  • telefonicky : +420 543 245 889, +420 549 250 116, / 7:00 – 16:00
  • gsm : +420 777 949 654 / 8:00 – 19:00
  • e-mail : info@arcus-lymfo.cz , oslezak@arcus-lymfo.cz / non-stop / 

          Děkujeme za pochopení

Vážení přátelé, pacienti :
Dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozdravila a přivítala v nestátním zdravotnickém zařízení, Arcus onko a lymfo centrum Brno. Jsme přesvědčeni že se dostáváte do dobrých rukou, naší snahou je a zůstane poskytnout Vám kvalitní a komplexní léčbu. Abychom došli k jakémukoli cíli, je zapotřebí vynaložit hodně úsilí a na Cestě za zdravím to platí obzvláště. Nejdůležitější a největši kroky k Cíli můžete udělat jen Vy sami.

S úctou ředitelka zařízení
Mgr. Miloslava Slezáková

Vznik lymfologického pracoviště

Naše pracoviště, které vzniklo v roce 2003, ve spolupráci s FN u Svaté Anny Brno, již několik let úspěšně pomáhá pacientům, které trápí problém dlouhodobých otoků, projevujících se jak na horních i dolních končetinách, ať  už po onkologických či chirurgických zákrocích, po úrazech popř. rodinných anamnézách. Mezi hlavní cíle pracoviště patří specializace na komplexní léčbu lymfedému, který vzniká v lidském těle, přesně v lymfatickém systému, který má každý z nás.

Komplexní péče o lymfatický systém

K docílení optimální léčby lymfedému je potřeba zodpovědný postoj pacienta tak i našeho zařízení. Z pohledu pacienta se jedná o pravidelné návštěvy našeho zařízení, které stanoví náš lékař individuálně léčebným programem, po posouzení zdravotního stavu popř. pošle pacienta na vyšetření zvané lymfoscintigrafie.

Z naší strany se snažíme léčbu zajistit v několika důležitých postupných bodech :

Mezi další služby našeho zařízení k docílení optimálního léčebného procesu patří např. (suchá také známa jako medicinální) přístrojová pedikúra či rázová vlna.
Doporučenými procedurami jsou vodoléčba, výživa a úprava životního režimu.

Tímto se snažíme, aby zde případný (budoucí) pacient našel všechny důležité informace k tomu, aby mohl být v čas a správně léčen a nenechal se léčit v nedostatečně vyhovujícím zařízení… jen u informovaného, realistického, vyrovnaného, motivovaného a cílevědomě spolupracujícího pacienta je možné očekávat úspěch léčby.

Shrnutí webu v kostce

Na našich stránkách také naleznete dění v našem zařízení, viz. aktuality a změny, chystané akce, svátky, přerušení provozu aj. budou včas oznámeny v kalendáři. Je zde pro Vás nachystán kompletní soubor informací jak postupovat při zjištění případného otoku problému s lymfedémem či lymfatickým systémem. Co obsahuje vstupní kontrola naším lékařem a ním nastavený individuální plán léčby, co Vás u něj čeká, jaké informace a materiály obdržíte. Celkový léčebný plán zvaný komplexní léčba. Důležité informace o našem zařízení např. náš personál a přístroje s jakým zde pracujeme, naše plány a budoucí rozvoj s tím spojené doplňující služby jak pro pacienty tak pro širokou veřejnost všech věkových kategorií, přístrojová pedikúra a rázová vlna. Jsou zde pro Vás také doplňující informace, co by pacient měl a jakou zvolit prevenci (před, při a po léčbě). Pro naše pacienty, kteří k nám musí dojíždět se chystáme připravit služby spojené s ubytováním, aby i jim se dostalo správné a dostačující léčby k možnosti snazšího života. Můžete zde sdílet své názory náměty nebo nám nechat jakoukoliv připomínku (stížnost) týkající se našeho zařízení, péče, po obdržení se jí ihned budeme zabývat a co nejdříve zodpovíme, viz. připomínky, názory a náměty. Pro zviditelnění tohoto již v západní evropě známého oboru chystáme přednášky pro pacienty a jejich rodinné příslušníky aby i oni mohli svoji části přispět k léčbě a školení odborného personálu. A v poslední řadě jsou zde informace hodně důležité pro nové pacienty aby věděli jaké pojištovny s námi spolupracují a tím i naše zařízení je schopné poskytnout léčbu, viz. spolupráce.

POKUD I PŘESTO NEVÍTE NEBO JSTE ZDE NENAŠLI INFORMACE, KTERÉ POTŘEBUJETE, NEVÁHEJTE A V PRACOVNÍ DOBĚ NÁS KONTAKTUJTE TELEFONICKY, EMAILEM NEBO OSOBNĚ.

Děkujeme za přízeň a budeme se těšit na Vaši návštěvu.

ARCUS TEAM  😎