Zdravý životní styl – změna

Zdá se, že v dnešní době je zdravý životní styl hodně potlačovan a o mnohých lidech jde prohlásit, že žijí absolutně nezdravě. Sedíme v zaměstnání, v autě, u počítače, nemáme čas sportovat, pijeme sladké limonády a spoustu alkoholu, kouříme, nepravidelně a špatně jíme. A málokdo se zamyslí nad tím, že za většinu civilizačních nemocí , jako je cukrovka, vysoký tlak, cholesterol, obezita, si můžeme sami.

Děti se už velmi málo věnují sportu a raději tráví čas u počítačů. Jsou ovlivněni reklamou  na různé pochutiny, které většinou bývají velkým zdrojem tuků a cukrů, takže u nás rapidně přibývá počet obézních dětí.

Zdravý životní styl – zdravá výživa

Zdravý životní styl má více složek a jednou z důležitých složek je správná zdravá výživa. Měli bychom jíst kvalitní potraviny z kvalitních zdrojů (nemusí být nutně zcela BIO). Hodně ovoce, zeleniny, obiloviny a kvalitní bílkoviny. Vyhýbat bychom se měli smaženým  a tučným pokrmům, sladkostem, uzeninám a různým pochutinám. Důležité je také jíst pravidelně, jako ideální se udává jíst přibližně každé tři hodiny. Ideální jsou 3 větší jídla (snídaně, oběd, večeře) a 3 menší svačiny.

Velmi důležité je dodržovat pitný režim – na 10 kilo váhy/4 dcl vody. Voda je základní detoxikační prostředek a každá buňka v těle ji potřebuje.

Zdravý životní styl – sport a cvičení

Zdravý životní styl musí také obsahovat sport či cvičení. Každý člověk by si měl alespoň 3x za týden na 1 hodinku jít zasportovat. Nezaleží na tom, jaký sport bude provozovat. Důležité je, aby ho sport bavil. Dobré jsou aerobní sporty např. cyklistika, běh, indor walking, plavání atd. Občas je dobré zajít i do fitness a zpevnit tělo.

Ideální je kombinovat více sportů, abychom zlepšovali všechny složky. Tedy především rychlost, vytrvalost, ohebnost a pružnost.

Zdravý životní styl – odpočinek

Zdravý životní styl musí obsahovat i dostatek odpočinku. Jsme stále více zavaleni stresem a lepší už to nebude. Je důležité tedy, naučit se správně a hlavně efektivně odpočívat. Protože pokud si dostatečně neodpočneme, tak poté nemůžete vydávat takové výkony jaké bychom mohli. Pokud budeme odpočatí a zrelaxovaní.

Zdravý životní styl psychické zdraví

Zdravý životní styl dbá i na psychické zdraví. Vyhýbejte se zbytečnému stresu, smějte se, protože smích prodlužuje život. Říká se že každá hodina smíchu vám prodlouží život o několik dní. Smích také tělo krásně uvolní. K dobrému zdraví přispívá i naše vzájemná harmonie s rodinou.

Kontaktujte nás

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš Email (vyžadováno)

Předmět zprávy

Vaše zpráva

Před odesláním opište bezpečnostní kód:
captcha